چرا خبر فارسی مقاله های پر بازدید رو کپی می کنه؟یک روز خوب زمستونی وقتی داشتم اسم برند شرکتی که توی بخش تولید محتوا و سئو اش فعال بودم رو جستجو(search) می کردم، متوجه شدم سایتی به نام جماران نیوز (جی پلاس) مقاله ای از من رو کپی کرده و تنها بخش عنوان اون رو عوض کرده!!! خب جالبیش برام این بود که خبر فارسی که سایت خبری فوق العاده قوی ای هستش این متن رو توی خبر های خودش قرار داده و به لینک اون سایت رو قرار داده!!!

خب راستش همچنان شاخ های من رو در اومده فرض کنید!

al7cx4ddwy32.jpeg


این مقاله ای هستش که من توی مجله آرموو منتشر کردم

حالا چرا وقتی اسم برند شرکتی که براش کار می کردم رو سرچ کرد به این مطلب بر خوردم؟

هممم خب من همیشه سعی می کنم اسم برند هر شرکتی که دارم براش تولید محتوای متنی می کنم رو حداقل دو یا سه بار تکرار کنم اما علت این کارم چیه؟ درست حدس زدید! آره همونه ... به این خاطر که هر کسی متن رو کپی کرد به صورت نامحسوس اسم برند رو هم کپی کنه و در واقع یک نوع رپرتاژ بدون لینک برای سایت انجام بده. اگه از رپرتاژ هم اطلاعاتی ندارید سعی می کنم یه مقاله جالب توجه براتون بنویسم و از تجربیاتم توی اون زمینه براتون بگم.

سایت های خبری برای اینکه مداوما باید خبر های مختلف رو بارگذاری کنن روی صفحات سایتشون از متونی که توی وبلاگ های دیگر پر بازدید شناخته می شن رو تنها با تغییر عنوانشون کپی برداری می کنن.

-چرا گوگل متوجه این قضیه نمی شه؟

-خب راستش منم از همین قضیه گله دارم... بزارید ازش بپرسم..
-من: دوست  عزیز، برادر یا خواهر من.. گوگل جان این چه وضعشه؟ مگه شما قوانین و الگوریتم های خیلی پیشرفته ای نداری؟
-گوگل: بله دارم، اما چیکار کنم از دست شما ایرانی ها که عاشق کپی کردن هستید!

انواع متون در تولید محتوای متنی

1) متون اورجینال(original): یعنی باید یکم دست های مبارکتو تکون بدی و یا متون خارجی زبان رو ترجمه کنی و یا از اطلاعات شخصی و یا کتاب، مقاله و یا تجربه شخصی و از ذهن زیبای خودت، بزار بازم تکرار کنم (همششش بایددد از ذهنننن خودتتت) باشه رو بنویسی که به این نوع  متون اورجینال یا همون اصیل می گن.

+ دوستان من واقعا نمی دونم چه کلمه ای رو جایگزین اورجینال کنم که حق مطلب رو ادا کنه!

2) متون کپی رایتینگ(copywriting) : زمانی که شما مقالات مختلف راجع به اون موضوع خاصی که می خوای راجع بهش تولید محتوا کنی رو می خونی و برداشت خودت رو ازشون می نویسی رو می گن متون کپی رایتینگ. به همین سادگی و خوشمزگی!!

3) متون کپی(copy) : وقتی یک متن از یک مقاله رو به صورت کامل کپی می کنی و تنها عنوانش رو عوض می کنی متون کپی می گن. بله استفاد از این مدل تولید محتوا دیگه منسوخ شده و هیچکس ازش استفاده ای نمی کنه!!! مخصوصا توی ایران اصلا استفاده ای نمی شه!!

نتیجه گیری: به نظرم اگر توی بخش های تولید محتوا متنی فعالیت دارید بدونید که اگر متن اورجینال تولید می کنید به دلیل اینکه اینجا ایرانه ممکنه خیلی زود متن شما کپی برداری بشه، اما این هیچی از ارزش های شما کم نمی کنه!! توی متون سعی کنید از این جملات استفاده کنید:

در این مقاله از بخش(فلان)  مجله ی( اسم برند) نگاهی داریم به

برای دریافت اطلاعات بیشتر با تیم (اسم برند) تماس بگیرید

با ارادت کامل نسبت به تمام خبر گزاری ها و سایت های ایرانی

روژان ساربان زاده 


/ 0 نظر / 6 بازدید